VIDEO/ Starton MLS, sulmuesi i kombëtares shqiptare e nis titullar me… karton të kuq

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Shkurt 25, 2024 | 10:18

VIDEO/ Starton MLS, sulmuesi i kombëtares shqiptare e nis titullar me… karton të kuq

Mbrëmë ka nisur sezoni i ri futbollistik në Ligën Amerikane, MLS.

GRTYTU

Sulmuesi i Kombëtares shqiptare, Xhakomo Vrioni e nisi sfidën si titullar në duelin me DC Junajtid. Por në minutën e 25′ ai mori kartonin e dytë të verdhë dhe la fushën me të kuq. Kështu skuadra e tij Nju England ngeli me 10 lojtarë.

Si pasojë humbën në transfertë me rezultatin 3-1. Një nisje kjo aspak e mirë për Vrionin.

PANORAMASPORT.AL

 

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"