VIDEO/ Spektakël në “Etihad”, Siti përmbys Junajtid në derbin e Mançesterit dhe i afrohet Liverpulit në krye

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Mars 3, 2024 | 22:30

VIDEO/ Spektakël në “Etihad”, Siti përmbys Junajtid në derbin e Mançesterit dhe i afrohet Liverpulit në krye

Siti i Guardiolës ka mundur në “Etihad” Junajtid e ten Hag në derbin e Mançesterit me rezultatin 3-1.

foden haland

Sfida nisi mjaft mirë për “djajtë e kuq” të cilët kaluan në avantazh falë një supergoli të Markus Rashford në minutën e 8’ të takimit.

“Qytetarët” u përpoqën me të gjitha mënyrat për të barazuar dhe kjo gjë u bë e mundur vetëm nga një tjetër supergol, kësaj radhe nga Foden në pjesën e dytë të takimit.

Ishte sërish ylli anglez që shënoi dhe golin e përmbysjes në minutën e 80’, ndërsa kishte dhe festë për Haland që vulosi fitoren e skuadrës së Guardiolës.

Kështu Mançester Siti vazhdon të jetë në vendin e dytë me 62 pikë, një më pak se Liverpuli kryesues. Nga ana tjetër, Mançester Junajtid duket se është larg zonës Champions, duke vazhduar në vendin e gjashtë me 44 pikë.

REZULTATI:

MAN. SITI 3-1 MAN. JUNAJTID

Foden 56′, 80′, Haland 90+1′ / Rashford 8′

GOLI I HALADN (VIDEO)

GOLI I DYTË I FODEN (VIDEO)

PRETENDIMI PËR PENALLTI NGA JUNAJTID (VIDEO)

GOLI I PARË I FODEN (VIDEO)

RASTI I HALAND (VIDEO)

PRETENDIMI PËR PENALLTI NGA SITI (VIDEO)

GOLI I RASHFORD (VIDEO)

FORMACIONET ZYRTARE:

saddsaasdaadsdas

RENDITJA:

465465465

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"