VIDEO/ Skënderbeu rikthehet te fitorja, mund në shtëpi Tomorin dhe ngjitet në vendin e parë

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Mars 11, 2023 | 23:00

VIDEO/ Skënderbeu rikthehet te fitorja, mund në shtëpi Tomorin dhe ngjitet në vendin e parë

Skënderbeu ka arritur të triumfojë përballë Tomorit në shtëpi, sfidë e vlefshme për javën e 19-të të Kategorisë së Parë.

bandicam 2023-03-11 13-16-38-428

Korçarët gjetën golin që në minutën e 16’ me Temitop dhe më pas arritën ta menaxhonin mirë rezultatin.

Përpjekjet e miqve nuk munguan, por goli nuk erdhi, madje e mbyllën sfidën me 10 lojtarë pas daljes me të kuq të Shaqes.

Kështu Skënderbeu ngjitet në vendin e parë pas disfatës së Flamurtarit përballë Tërbunit, ndërsa Tomori vazhdon të qëndrojë në zonën “playoff”, në vendin e 6-të me 27 pikë.

REZULTATI:

SKËNDERBEU 1-0 TOMORI

Temitop 16′

NGJARJET KRYESORE:

90+3′ Mbyllet sfida!

75′ Shaqe shkakton një ndërhyrje të gabuar dhe ndëshkohet me kartonin e dytë të verdhë.

66′ Fejzaj provon me një gjuajtje fluturimthi nga distanca, por topi shkon mbi kuadrat.

46′ Starton pjesa e dytë!

45+1′ Mbyllet pjesa e parë!

35′ Randi Dumfur provoi të finalizonte një top që ngeli në zonë, me tentativën e mbrojtësit që shkon mbi kuadrat.

27′ Fejzaj provon një gjuajtje nga distanca, por tentativa e tij devijohet dhe shkon në këndore.

16′ GOOOL SKËNDERBEU 1-0/ Prençi provon me një gjuajtje me kokë, e cila ndalet në traversë dhe më pas Temitop e çon me kokë drejt rrjetës.

1′ Starton sfida në Korçë!

FORMACIONET ZYRTARE:

SKËNDERBEU: Ruçi, Frashëri, Randi, Prençi, Zenullari, Lika, Liço, Rapa, Pecani, Temitop, Samuel.

Trajner: Ivan Gvozdenoviç

TOMORI: Boje, Hida, Shaqe, Kasmollari, Dushkaj, Alinani, Fejzaj, Ismailaj, Solomon, Çaço, Emini.

Trajner: Klodian Arbëri

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"