VIDEO/ Shqipëria U19 i nis me humbje kualifikueset, irlandezët e Roko Vatës festojnë në “Elbasan Arena”

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Nëntor 15, 2023 | 23:59

VIDEO/ Shqipëria U19 i nis me humbje kualifikueset, irlandezët e Roko Vatës festojnë në “Elbasan Arena”

Shqipëria U19 e ka nisur me humbje fushatën kualifikuese për Europianin e kësaj grupmoshe pasi është mposhtur nga Irlanda ku luan edhe djali i ish-kapitenit të Kombëtares, Rudi Vata, Roko.asdasfasf

Sfida u zhbllokua në minutën e 5′ nga irlandezët teksa në minutën e 23′ Krasniqi riktheu baraspeshën falë një goli të bukur me parabolë. Pjesa e parë u mbyll me barazimin 1-1.

Ndërsa pjesa e dytë shkoi shumë keq për kuqezinjtë e Bulkut të cilët pësuan 2 gola në 3 minuta. 

IRLANDË U19 3-1 SHQIPËRI U19

5′ , 56′ O’ Mahoni, 59′ Umeh / 23′ Krasniqi

GOL I UMEH (VIDEO)

GOLI I DYTË I O’MAHONIT (VIDEO)

GOLI I KRASNIQIT (VIDEO)

GOLI I O’MAHONIT (VIDEO)

FORMACIONET ZYRTARE:

465465465

Sot në orën 11:00 u luajt edhe dueli mes Sllovenisë dhe Belgjikës i cili u mbyll në barazimin 1-1

RENDITJA

gfdgf

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"