VIDEO/ Shpallja e Gallatasarait kampion, tifozët shqiptar e djegin në rrugët e qytetit të…

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Maj 26, 2024 | 23:46

VIDEO/ Shpallja e Gallatasarait kampion, tifozët shqiptar e djegin në rrugët e qytetit të…

Skuadra turke e Gallatasarait festoi mbrëmjen e sotme titullin e 24-t në histori, pas suksesit 3-1 të arritur ndaj Koniasporit të Sokol Cikalleshit.  

champso1-852x460

Interesant është fakti se nuk po festohet vetëm rrugëve të Stambollit, por edhe në Kosovë. Në qytetin e Prizrenit shumë tifozë shqiptarë të Kosovës, kanë bllokuar rrugët dhe po festojnë titullin e klubit të tyre të zemrës. 

Kujtojmë që në Prizren ka shumë tifozë të skuadrave turke, në veçanti të Gallatasarait, por edhe të Fenerbahçes. Për më tepër shikoni pamjet:  

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"