VIDEO/ Shënojnë Lukaku dhe Dibala, Roma triumfon në transfertën me Monzën

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Mars 2, 2024 | 20:02

VIDEO/ Shënojnë Lukaku dhe Dibala, Roma triumfon në transfertën me Monzën

Roma ka fituar në transfertën me Monzën. Verdhekuqtë kanë triumfuar me shifrat 4-1 në ndeshjen e vlefshme për javën e 27-të në Serinë A.

0f9a7f7d-a425-4135-823b-cd11b81894d1

Dueli u zhbllokua në minutën e 38′ nga Pelegrini dhe në të 42′, Lukaku dyfishoi rezultatin. Kështu u mbyll pjesa e parë.

Ndërsa në të dytën për skuadrën e De Rosit shënuan Dibala në të 63′ dhe Paredes në minutën e 82-të. Goli i vetëm për Monzën u realizua në të 87-ën.

Me këtë fitore, Roma shkon në kuotën e 47 pikëve dhe ngjitet në vendin e 5-të ndërsa Monza pozicionohet në vendin e 11-të.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"