VIDEO/ Santos bie nga kategoria, tifozët djegin qytetin! Vjen reagimi i Nejmarit

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Dhjetor 7, 2023 | 23:51

VIDEO/ Santos bie nga kategoria, tifozët djegin qytetin! Vjen reagimi i Nejmarit

Pas 111 vitesh, skuadra braziliane Santos ka rënë nga kategoria. Kjo është përjetuar shumë keq si nga tifozët por ashtu edhe nga sulmuesi Nejmar.MixCollage-07-Dec-2023-03-33-PM-6904

Ai u rrit te Santos, ndërkohë që kaloi katër sezone tek ekipi i parë përpara se të transferohej te Barcelona në vitin 2013.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, braziliani shkruan se: Do të rikthehemi të buzëqeshim

WhatsApp Image 2023-12-07 at 15.25.45

Tifozët, të zemëruar prej rrëzimit nga kategoria të ekipit të zemrës, kanë shpërthyer në revoltë, duke djegur makina dhe autobusë nëpër qytet. 

Ndërkohë që nuk ka munguar përplasja e dhunshme mes tyre dhe forcave policore.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"