VIDEO/ Roma futet në garë për Champions, mund me tre gola Udinezen dhe kërcënon Napolin e vendit të katërt

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Nëntor 26, 2023 | 20:34

VIDEO/ Roma futet në garë për Champions, mund me tre gola Udinezen dhe kërcënon Napolin e vendit të katërt

Roma ka arritur një tjetër fitore të rëndësishme, kësaj radhe përballë Udinezes në shtëpi me rezultatin 3-1.

dibala

Ishin verdhekuqtë ata që gjetën golin e parë me anë të Mançinit, teksa në pjesën e dytë miqtë rivendosën baraspeshën Tovë në minutën e 57’.

Duhet të vinte minuta e 81’ që Roma të shënonte me Dibalën, teksa në të 90’ llogaritë i mbylli El Sharaui.

Kështu ekipi i Murinjos e sheh veten në vendin e pestë, vetëm tre pikë larg Napolit të vendit të katërt, ndërsa Udineze vazhdon të vuajë duke luftuar pranë zonës së mbijetesës.

REZULTATI:

ROMA 3-1 UDINEZE

Mançini 20’, Dibala 81’, El Sharaui 90’ / Tovë 57’

Goli i Mançinit (VIDEO)

Goli i Tovë (VIDEO)

Goli i Dibalas (VIDEO)

Goli i El Sharauit (VIDEO)

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"