VIDEO/ Redon Xhixha debuton me fitore, Karabak merr arratinë më kampionat

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Janar 31, 2023 | 20:53

VIDEO/ Redon Xhixha debuton me fitore, Karabak merr arratinë më kampionat

Ish-sulmuesi i Tiranës, Redon Xhixha ka debutuar me fitore në kampionatin azer me Karabak. 25-vjeçari u hodh në fushë në minutën e 65-të, në duelin ndaj Shamakhit, ku skuadra e tij triumfoi me rezultatin 3-1.

xhixha

Në momentin e aktivizimit të Xhixhës, rezultati ishte 3-0 për Karabak, ndërkohë që miqtë realizuan golin e nderit me anë të Hazijev.

Sulmuesi shqiptar që mbante numrin 99 mbi shpinë zuri vendin e Leandro Andrade, i cili shënoi dhe golin e tretë për bardhezinjtë.

Ky ishte triumfi i 18-të në 20 ndeshje për ekipin e Karabak, që duket me një dorë tek titulli kampion. Diferenca nga ndjekësit e Sabah Baku është plot 10 pikë. Në ndeshjet në vijim Xhixha kërkon ta nisë si titullar dhe pse jo të shndërrohet në një protagonist.

AZERBAJXHAN RENDITJA

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"