VIDEO/ Protagonist absolut me Inter Majemin, Lionel Mesi shënon 2 gola dhe jep 1 asist në fitoren e skuadrës së tij

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Prill 21, 2024 | 9:49

VIDEO/ Protagonist absolut me Inter Majemin, Lionel Mesi shënon 2 gola dhe jep 1 asist në fitoren e skuadrës së tij

Vitet ikin, Lionel Mesi mbetet i njëjti. Sulmuesi argjentinas realizoi dy gola dhe dha një asist në fitoren 3-1 të Inter Majemi ndaj Nashvill në MLS.

mesi

Mesi gjeti rrjetën në minutat e 11-të dhe të 81-të për golin e tij të gjashtë dhe të shtatë në kampionat. Ndërsa dha edhe asistin për golin e parë të Serxhio Buskets në MLS në minutën e 41-të.

Leo me shokë do të kthehen në fushë të shtunën e ardhshme kundër Nju Ingland Revolushion. Inter Majemi do të jetë në kërkim të tri pikëve të tjera ndaj një kundërshtari të Konferencës së Lindjes, ku skuadra nga Florida mban vendin e parë aktualisht.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"