VIDEO/ Pritja madhështore, Zllatan Ibrahimoviç shpërthen në lot

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Qershor 8, 2024 | 22:45

VIDEO/ Pritja madhështore, Zllatan Ibrahimoviç shpërthen në lot

Kombëtarja e Suedisë pësoi humbje 0-3 ndaj Serbisë në ndeshjen e fundit miqësore gjatë këtij muaji. Por, duket se rezultati ishte në plan të dytë, pasi sonte Zlatan Ibrahimoviç ishte mysafir special në stadiumin e Brondbit. 

ibra

Ibra uu pensionua nga futbolli dhe sonte pati mundësinë të përshëndetej me Kombëtaren e Suedisë.

  Ai u prit në mënyrë spektakolare nga tifozët dhe stafi i  Suedisë dhe si rrallë herë, Ibrahimoviçin e tradhtuan lotët gjatë lamtumirës. Sulmuesi regjistroi plot 122 ndeshje me kombëtaren suedeze, ku shënoi 62 gola.  

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"