VIDEO/ Portieri shënon gol me kokë në minutën e 95-të, Lacio merr 1 pikë ndaj Atletikos

Postuar: Shtator 20, 2023 | 0:05

Mbrëmje dramatike në “Olimpico” në supersfidën mes Lacios dhe Atletiko Madridit, që u mbyll në barazim 1-1. Një gol në frymën e fundit i shënuar nga ana e portierit Provedel, i dhuroi 1 pikë të artë skuadrës së Sarrit në duelin ndaj spanjollëve të vlefshme për Grupin E.

F6ar0vkWcAAYVT7

Barrios shënoi i pari në minutën e 29-të me një predhë nga jashtë zonës, ndërkohë që Provedel u shndërrua në heroin e lacialëve, duke shënuar me kokë golin e barazimit.

Në duelin tjetër të Grupit E, holandezët e Fejnord, mposhtën me rezultatin 2-0, Sëlltikun, me këta të fundit që e mbyllën duelin me 2 lojtarë më pak. Pas ndeshjeve të para të luajtura, renditjen e kryeson Fejnordi me 3 pikë.