VIDEO/ Plas pas ndeshjes së Uruguait, Kavani i vërsulet gjyqtarit për penalltinë dhe shkatërron VAR-in

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Dhjetor 2, 2022 | 22:28

VIDEO/ Plas pas ndeshjes së Uruguait, Kavani i vërsulet gjyqtarit për penalltinë dhe shkatërron VAR-in

Fundi i ndeshjes mes Ganës dhe Uruguait ka nxehur gjakrat për shkak të një penalltie të pretenduar nga ana e Edison Kavanit, të cilin gjyqtari nuk e akordoi. Një penallti që mund të kualifikonte uruguaianët të cilët ishin vetëm një gol larg fazës tjetër.

Collage-Maker-02-Dec-2022-10.01-PM

Pas përfundimit të takimit, lojtarët uruguaianë i janë sulur gjyqtarit kryesor të ndeshjes ku i kërkojnë llogari për mos akordimin e penalltisë. Për këtë reagim, Kavani madje mori një karton të verdhë. Më pas, teksa i drejtoheshin dhomave të zhveshjes, sulmuesi i Valencias i është “shfryrë” edhe VAR-it.

Në një video të publikuar në rrjetet sociale shihet Kavani i cili grushton pajisjen e VAR-it ku gjyqtarët shohin rastet e dyshimta.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"