VIDEO/ Përmbysje spektakolare, sulmuesi shqiptar shkëlqen me dopietën në elitën e futbollit danez

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Mars 3, 2024 | 21:00

VIDEO/ Përmbysje spektakolare, sulmuesi shqiptar shkëlqen me dopietën në elitën e futbollit danez

Sulmuesi shqiptar Lirim Qamili ka shënuar dy gola në elitën e futbollit të Danimarkës. 

QAMILI

Ekipi tij Hvidovre fitoi në transfertë ndaj Lyngbyt me rezultatin 2-4. Kjo ndeshje u zhvillua të dielën dhe i takoi javës së 20-të të Superligës daneze. 

Qamili i shënoi dy gola e parë. Të parin për 2-1 në minutën e 55-të, kurse të dytin për 2-2 në minutën e 67-të. Ekipi i talentit shqiptar arriti të triumfonte me përmbysje teksa ishte në disavantazh të dyfishtë.   Në 17 ndeshje, Qamili ka shënuar 3 gola si dhe ka dhënë 1 asist.  

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"