VIDEO/ Partizani mposht Korabin me 3 gola, “demat” kualifikohen në turin tjetër

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Shkurt 2, 2023 | 23:23

VIDEO/ Partizani mposht Korabin me 3 gola, “demat” kualifikohen në turin tjetër

Partizani ka mposhtur me rezultatin 3-0 Korabin në “Elbasan Arena” duke siguruar kualifikimin në fazën tjetër.ap

Sfida u zhbllokua në minutën e 38’ me Sotën dhe para se të mbaronte pjesa e parë e sfidës, Da Silva dyfishoi shifrat. Më pas goli i tretë dhe i fundit i sfidës u realizua nga Hoti i cili shënoi një supergol.

Pas kësaj fitore Partizani avancon drejt Kupës dhe Korabi i thotë “mirupafshim”.

PARTIZANI 3-0 KORABI

38′ Sota, 43′ Da Silva, 62′ Hoti

NGJARJET KRYESORE

GOLI I HOTIT

GOLI I DA SILVËS

GOLI I SOTËS

FORMACIONET ZYRTARE

Partizani: Rexhepi; Zekolli, Menish, Magete, Buxhelaj, Telushi, Zuna, Sota, Mba, Da Silva, Hoti;

Trajner: Xhovani Kolela

Korabi: Çyrani; Lala, Tabaku, Marku, Selmani, Hoxhaj, Xhafa, Kasalla, Demaj; Beshiraj, Joti;

Trajner: Shpend Kumbarçe

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"