VIDEO/ Pamjet që shqetësojnë Silvinjon, Uzuni del i dëmtuar nga fusha e lojës

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Shtator 28, 2023 | 23:55

VIDEO/ Pamjet që shqetësojnë Silvinjon, Uzuni del i dëmtuar nga fusha e lojës

Trajneri i Kombëtares shqiptare, Silvinjo, duhet të jetë i shqetësuar pas asaj që ka parë sot në ndeshjen mes Granadas dhe Betis në La Liga. Sulmuesi Myrto Uzuni, ka lënë fushën e lojës për shkak dëmtimi që në pjesën e parë, duke shtuar problemet për teknikun e kuqezinjve.

bandicam 2023-09-28 19-39-20-066

Uzuni, edhe pse kishte shfaqur probleme fizike në ndeshjet e kaluara, ishte aktivizuar edhe sot titullar nga trajneri Pako Lopez, për të tentuar që të kthente skuadrën në shinat e duhura në një ndeshje delikate dhe për ta larguar nga zona e ftohtë e klasifikimit. Por në minutën e 36 të ndeshjes, sulmuesi pas një kontakti u rrëzua në tokë dhe menjëherë tregoi se kishte probleme muskulore.

Pasi fizioterapistët hynë në fushë, kërkuan zëvendësimin e lojtarit i cili doli dhe u ul në pankinë. Një shqetësim real për kuqezinjtë, vetëm dy javë para ndeshjes ndaj Çekisë, ku luhet fati i kualifikimit të Shqipërisë në Europian.

SHIH VIDEON

Me Uzunin që shfaq probleme e me Cikalleshin e dëmtuar, për trajnerin Silvinjo tashmë mund të duhet që të mendojë ndryshime në repartin e avancuar, pasi lojtarët e mësipërm mund të mos jenë në 100% kur të nisë grumbullimi i kuqezinjve.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"