VIDEO/  Nuk ka fitues në Fushë-Krujë, Kastrioti dhe Lushnja ndajnë pikët

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Shkurt 11, 2024 | 23:31

VIDEO/  Nuk ka fitues në Fushë-Krujë, Kastrioti dhe Lushnja ndajnë pikët

Kastrioti dhe Lushnja kanë ndarë pikët në një barazim 1-1 në stadiumin “Redi Maloku” të Fushë-Krujës, e vlefshme për javën e 20-të të Kategorisë së Parë.

bandicam 2024-02-11 15-31-13-125

Sfida nisi mjaft mirë për të besuarit e Gugash Maganit, të cilët kaluan në avantazh në minutën e 28’ të takimit.

Barazimi erdhi vetëm në pjesën e dytë nga ekipi i Ramadan Ndreut me Kapllanin në minutën e 54’.

Kështu Lushnja qëndron në vendin e shtatë me 23 pikë, ndërsa Kastrioti ndodhet ende në luftën për mbijetesë në vendin e 10-të me 16 pikë.

KASTRIOTI-LUSHNJA 1-1
54′ Kapllani /28′ Preknicaj

GOLI I KAPLLANIT (VIDEO)

GOLI I PREKNICAJT (VIDEO) (VIDEO)

FORMACIONET ZYRTARE

KASTRIOTI: Malaj; Doseh, Neziri, Musaj, Zhivanaj; Mehmeti, Zhoao Alberto, Kodra, Hodo, Hoxha; Arapi,.
Trajner: Ramadan Ndreu

LUSHNJA: Haremi; E.Magani, Kasmollari, Basha, Islami; Andoni, Lëru, Sulovari, Dragoj; Ajinde, Preknicaj.
Trajner: Gugash Magani

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"