VIDEO/ Një shqiptar bën protagonistin në elitën e futbollit grek, ish-futbollisti i Laçit “djeg” gjigantët e PAOK-ut

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Prill 24, 2024 | 22:37

VIDEO/ Një shqiptar bën protagonistin në elitën e futbollit grek, ish-futbollisti i Laçit “djeg” gjigantët e PAOK-ut

Ish-futbollisti i Laçit, Flosard Malçi, po kalon një periudhë të artë në karrierën e tij, teksa është pjesë e skuadrës së Lamias, në elitën e futbollit grek.  

bandicam 2024-04-24 20-29-23-879

29-vjeçari ishte protagonist ditën e sotme, në duelin ndaj PAOK, teksa dha një asist mjaft të bukur në duelin që përfundoi me shifrat 1-1. Ishte minuta e 45+4, kur Malçi, uli bukur një top brenda zonës me gjoks për shokun e skuadrës Slivka, i cili nuk fali duke përshëndetur rrjetën.  

ASISTI I MALÇIT: VIDEO 

Ndërkohë miqtë gjetën baraspeshën në minutën e 90+10, një barazim i hidhur ky për PAOK-un që rrezikon pjesmarrjen në zonën Europiane. Për sa i përket Malçit, në 21 ndeshje me fanelllën e Lamias, ai ka shënuar 3 gola si dhe ka dhënë një asist.  

LAMIA

PANORAMASPORT.AL

 

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"