VIDEO/ Një brazilian bën heroin ndaj Las Palmasit, Barcelona mban gjallë shpresat për titullin

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Mars 30, 2024 | 23:20

VIDEO/ Një brazilian bën heroin ndaj Las Palmasit, Barcelona mban gjallë shpresat për titullin

Barcelona arriti një fitore të vyer ndaj Las Palmasit me rezultatin 1-0 në duelin e vlefshëm për javën e 30-të të La Ligës.  

1901a200-7f9e-4dd7-81b5-2f7bf638cd29

Katalanasit iu falën golit të brazilianit Rafinja në minutën e 59-të, duke mbajtur gjallë shpresat për titullin.  

Falë këtij suksesi skuadra e Ksavit, ka ngushtuar diferencën në 5 pikë nga kryesuesit e Realit që kanë një ndeshje më pak. Madrilenët do të përballen ditën e nesërme me Atletiko Bilbaon. 

renditjaaaa

Vlen të theksohet fakti se për Barcelonën kjo ishte fitorja e tretë radhazi në kampionat, me katalanasit që do tentojnë deri në fund të shqetësojnë Realin dhe pse jo ta surprizojnë.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"