VIDEO/ Ndeshje dramatike me 6 gola! Milani çedon ndaj Salernitanës në lamtumirën e Piolit dhe Zhirusë

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Maj 25, 2024 | 22:47

VIDEO/ Ndeshje dramatike me 6 gola! Milani çedon ndaj Salernitanës në lamtumirën e Piolit dhe Zhirusë

Milani nuk shkoi më shumë se barazimi 3-3 në duelin ndaj Salernitanës, që ishte dhe e fundit për kuqezinjtë në këtë sezon të Serisë A.

FBL-ITA-SERIE A-AC MILAN-INTER

Një përballje dramatike, ku u shënuan plot 6 gola. Edhe pse milanistët ishin dy herë në avantazh të dyfishtë, nuk arritën të menaxhonin epërsinë, teksa në fund, miqtë, të cilët e mbyllën kampionatin në vendin e fundit, arritën të shënonin dy gola. 

Kjo ishte ndeshja e lamtumirës edhe për trajnerin Pioli dhe sulmuesin Zhiru, të cilët nuk do të jenë më pjesë e Milanit.  

FT: MILAN – SALERNITANA  3-3

Leao 22′, Zhiru 28′, Kalabria 77′ / Simi 64′, 89′, Sambia 87′

GOLI I DYTË I SIMIT: VIDEO 

GOLI I SAMBIA: VIDEO

GOLI I KALABRIAS: VIDEO 

GOLI I SIMIT: VIDEO 

GOLI I ZHIRU: VIDEO

GOLI I LEAOS: VIDEO 

FORMACIONET ZYRTARE:  

formacionet zyrtare

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"