VIDEO/ Murinjo zbulon hedhjen e medaljes: Nuk mbaj gjëra të tilla, mbaj vetëm të arit

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Qershor 1, 2023 | 12:45

VIDEO/ Murinjo zbulon hedhjen e medaljes: Nuk mbaj gjëra të tilla, mbaj vetëm të arit

Zhoze Murinjo u mund në finalen e Budapestit nga Sevilja me penallti, por polemikat për gjykimin do të vazhdojnë gjatë. Në fund të ndeshjes, trajneri portugez e hodhi edhe medaljen që mori duke ia dhuruar një tifozi të pranishëm në tribunë.

murinjo

Mediat spanjolle kanë marrë edhe reagimin e portugezit për këtë gjest, ndërkohë që vetë “Special 1” u shpreh se është mësuar të marrë gjithmonë medalje ari dhe nuk mund të mbajë medalje të tjera.

“Mbaj vetëm medaljet e arit, nuk dua medalje argjendi dhe i dhuroj gjithmonë”, u shpreh trajneri portugez pasi dhuroi medaljen.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"