VIDEO/ Miqësore mes reshjeve të dendura të shiut, Besëlidhja dhe Veleçiku ndahen në barazim

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Janar 18, 2023 | 19:01

VIDEO/ Miqësore mes reshjeve të dendura të shiut, Besëlidhja dhe Veleçiku ndahen në barazim

Besëlidhja dhe Veleçiku zhvilluan një sfidë miqësore në Lezhë e cila u mbyll në barazimin 1-1.

30202

Sfida u hap që në minutën e 7’ nga Hajdari me anë të një 11-metërshi në minutën e 18’ ishte Nunes ai që vendosi baraspeshën.

Terreni i vështirë nga reshjet e dendura të shiut bëri që kjo lojë të kishte një ritëm të ngadaltë, duke shoqëruar ndeshjen në pjesën më të madhe të saj.

BESËLIDHJA 1-1 VELEÇIKU

Nunes 18’ / Hajdari (P) 7’

BESËLIDHJA: Varfi, Gjikolaj, Stafa, Alcani, Hepaj, Vieira, Bruka, Përgjoni, Lima, Olivera, Nunes,

U aktivizuan: Maleci, da Silva, Veseli, Shtjefni, Pjetraj, D. Marku, Nikolli, Hasani, N. Marku, Përgjoni

Trainer: N. Çoçlli

VELEÇIKU: L. Kaçaj, Çokaj, Kaceli  Zefi, Bardulla, Elbasani, Banushi, Hajdari, Ivziku, E. Rustemaj, Rragami

U aktivizuan: Lopçi  A. Kaçaj, Shekaj, A. Rustemaj

Trainer: D. Smajli

GJYQTARË: D. Përndreca, F. Pjetrushi, E. Muça (Lezhë)

KARTONA TE VERDHË: S’ka

PRENG GJIKOLA – PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"