VIDEO/ Maxarri debuton me sukses te Napoli, fitore e rëndë në fushën e Atalantës së Gjimshitit me një gafë të portierit

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Nëntor 25, 2023 | 20:00

VIDEO/ Maxarri debuton me sukses te Napoli, fitore e rëndë në fushën e Atalantës së Gjimshitit me një gafë të portierit

Valter Maxarri ka debutuar për herë të dytë në pankinën e Napolit me një fitore, duke mundur në transfertë 2-1 Atalantën, një rivale direkte për zonën e Ligës së Kampioneve.

zxczxcxczxczxczxczxcz

Në një ndeshje shumë të luftuar, ku Berat Gjimshiti ishte përzgjedhur kapiten i bergamaskëve, Napoli ia doli të shënonte në fundin e pjesës së parë me anë të Kvaratskhelia. Por Atalanta u përgjigj në pjesën e dytë me Lukman dhe krijoi disa mundësi të mira shënimi.

Megjithatë, pak minuta para fundit të sfidës, një gabim i portierit Karneseki i dha mundësinë miqve që të kalonin përsëri në avantazh me Elmas e më pas të mbronin rezultatin me rregull, për të marrë tre pikë që i kthejnë përsëri mes katër më të mirëve në kampionat.

ATALANTA-NAPOLI 1-2
53′ Lukman / 44′ Kvaratskhelia, 78′ Elmas

GOLI I ELMAS (VIDEO)

GOLI I LUKMAN (VIDEO)

GOLI I KVARATSKHELIA (VIDEO)

GOLI I ANULUAR I RRAHMANIT (VIDEO)

FORMACIONET ZYRTARE

sdfsdfsdfdfsfsdsdfdfs

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"