VIDEO/ Lumë golash dhe rezultatet surprizë në Premier Ligë, Liverpuli triumfon ndaj Shefild Junajtid dhe nuk i ndahet Arsenalit

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Dhjetor 6, 2023 | 22:49

VIDEO/ Lumë golash dhe rezultatet surprizë në Premier Ligë, Liverpuli triumfon ndaj Shefild Junajtid dhe nuk i ndahet Arsenalit

U luajtën duke filluar prej orës 20:30, katër duelet e vlefshme për javën e 15-të të Premier Ligës, ku spikat fitorja 0-2 në transfertë e Liverpulit, që nuk i ndahet kryesuesve të Arsenalit.

9KxwxzTpMLgFKV3

Ky ishte suksesi i dytë radhazi për të kuqtë e Jyrgen Klop, që në përballjen ndaj Shefild Junajtid, iu falën golave të Van Dijk dhe Szoboslait në minutat 37 dhe 90+4. 

Ndërkohë në përballjet e tjera, Brajtoni triumfoi me rezultatin 2-1 ndaj Brentfordit, Fulhemi shpartalloi me rezultatin 5-0 Notingham Fortestin, teksa Burnemuth shtangu Krsital Palas në shtëpi, duke e mposhtur me rezultatin 0-2. 

REZULTATET E DUELEVE TË ORËS 20:30 

SHEFILD JUNAJTID – LIVERPUL 0-2 

BRAJTON-BRENTFORD 2-1 

FULHAM-NOTINGHAM 5-0 

KRISTAL PALAS-BURNEMUTH 0-2  

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"