VIDEO/ Lukaku shkëlqen me dopietë para Europianit, Belgjika e pamposhtur që nga… Botërori 2022

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Qershor 8, 2024 | 22:13

VIDEO/ Lukaku shkëlqen me dopietë para Europianit, Belgjika e pamposhtur që nga… Botërori 2022

Belgjika mposhti Luksemburgun me rezultatin 3-0 në testin e fundit miqësor përpara Europianit. Interesant është fakti se kombëtarja belge nuk njeh humbje që nga Botërori i vitit 2022.

9bae4f56-87af-434a-9ebf-770c22beef6b

Më konkretisht më 27 nëntor të vitit 2022 kur u mposhtën nga Markoku me rezulatin 0-2. Që asokohe Belgjika nuk ka pësuar më disfata, ndërkohë që protagonist absolut në duelin e sotëm ndaj Luksemburgut, ishte Romelu Lukaku që shënoi dopietë në minutat 42 dhe 57.  

Golin e tretë e shënoi mesfushori i Arsenalit, Trosard në minutën e 81-të, duke vulosur kështu triumfin.  Duelin e parë ne Euro 2024, kombëtarja e Belgjikës do e luajë më datën 17 qershor ndaj Sllovakisë.  

GOLAT E NDESHJES: VIDEO 

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"