VIDEO/ Lot hidhërimi në Dortmund, por gëzimi tek Bajerni! Shikoni festën e çmendur dhe momentin kur bavarezët ngrejnë trofeun

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Maj 27, 2023 | 17:43

VIDEO/ Lot hidhërimi në Dortmund, por gëzimi tek Bajerni! Shikoni festën e çmendur dhe momentin kur bavarezët ngrejnë trofeun

Bajerni i Mynihut ka arritur të triumfojë sërish në Bundesligën gjermane teksa është shpallur për herë të 11-të kampion.-640-0-1685203168xbayern-kampion-799

Dortmundi kishte gjithçka në dorë për të marrë titullin, por ngeci ndaj Maincit me rezultatin 2-2. Nga ana tjetër bavarezët arritën të fitonin ndaj Këlnit me rezultatin 2-1, falë Musialës i cili shënoi golin vendimtar për ekipin.

Pas shpalljes së titullit ka shpërthyer festa tek ekipi bavarez dhe tifozët, ndërsa në Dortmund të gjithë kanë shpërthyer në lot pas humbjes së kampionatit në mënyrë kaq dramatike.

Të gjithë futbollistët e Bajernit kanë marrë medalje dhe më posht është momenti kur ngrejnë trofenë.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"