VIDEO/ Lorenco Vila bën heroin, Teuta mposht Egnatian dhe hedh një hap të sigurt drejt Europës

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Maj 25, 2023 | 17:49

VIDEO/ Lorenco Vila bën heroin, Teuta mposht Egnatian dhe hedh një hap të sigurt drejt Europës

Teuta ka mposhtur Egnatian me rezultatin 1-0, në sfidën e vlefshme për javën e 35-të të Superiores.teuta - egnatia

Goli i vetëm i sfidës u shënua nga Lorenco Vila në minutën e 3′. Pavarësisht rasteve të ekipeve, asnjëra prej tyre nuk arriti të finalizonte.

TEUTA 1-0 EGNATIA

3′ L. Vila

FORMACIONET ZYRTARE

Teuta: Qirko; Marku, Jazxhi, Goxha, Kotobelli, Kuros, Beqja, E.Vila, Kallaku, L.Vila, Gruda

Trajner: Edi Martini

Egnatia: Sherri; Lila, Malota, Memolla, Musta, Mëllugja, Zejnullai, Emsis, Meçja, Paulauskas, Kasa.

Trajner: Edlir Tetova

Gjyqtar: Enea Jorgji

teuta egnatia

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"