VIDEO/ Liverpuli bën detyrën kundër Fulham, Kristal Palas shpartallon Uest Hemin ndërsa Aston Vila nuk zhgënjen ndaj Bornmuth

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Prill 21, 2024 | 19:35

VIDEO/ Liverpuli bën detyrën kundër Fulham, Kristal Palas shpartallon Uest Hemin ndërsa Aston Vila nuk zhgënjen ndaj Bornmuth

Janë mbyllur 4 ndeshjet e pasdites të së dielës në Premier Ligë, takime të vlefshme për javën e 33-të të Premier Ligës angleze.

zhota

 

Liverpul ka fituar pa probleme kundër Fulhemit të Armando Brojës duke fituar me shifrat 1-3, me sulmuesin e kombëtares shqiptarë që nuk luajti për anjë minutë në këtë ndeshje edhe pse trajneri Silva e kishte grumbulluar. Në takimet e tjera, Aston Vila fitoi 3-1 kundër Bornmuth me të besuarit e Unai Emeri që hipotekojnë vendin e katërt që të çon sezonin e ardhshëm në Champions League.

Nuk ka shumë histori midis Kristal Palas dhe Uest Hem, tekas vendasit arritën të triumfonin 5-2. Në sfidën tjetër midis Everton dhe Notingam Forest, blutë morën një fitore me shumë vlera 2-0 në luftën për mbijetesë.

EVERTON-NOTINGAM FOREST 2-0

GOLI I GUEJE 1-0 (VIDEO)

GOLI I MEKNEIL 2-0 (VIDEO)

ASTON VILA-BORNMUTH 3-1

GOLI I SOLANKE 0-1 (VIDEO)

GOLI I ROXHERS 1-1 (VIDEO)

GOLI I DIABI 2-1 (VIDEO)

GOLI I BEJLI 3-1 (VIDEO)

KRISTAL PALAS-UEST HEM 5-2

GOLI I OLISE 1-0 (VIDEO)

GOLI I EZE 2-0 (VIDEO)

AUTOGOLI I EMERSON 3-0 (VIDEO)

GOLI I MATETA 4-0 (VIDEO)

GOLI I ANTONIO 4-1 (VIDEO)

GOLI I MATETA 5-1 (VIDEO)

AUTOGOLI I HENDERSON 5-2 (VIDEO)

 

 

FULHAM-LIVERPUL 1-3

GOLI I ZHOTA 1-3 (VIDEO)

GOLI I GRAVENBERK 1-2 (VIDEO)

GOLI I KASTANJE 1-1 (VIDEO)

GOLI I ARNOLD 0-1 (VIDEO)

 

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"