VIDEO/ Kundër Mbapesë dhe Sakës, dy “perla” të Shqipërisë në garë për golin më të bukur të kualifikueseve

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Nëntor 27, 2023 | 20:37

VIDEO/ Kundër Mbapesë dhe Sakës, dy “perla” të Shqipërisë në garë për golin më të bukur të kualifikueseve

Kualifikueset e Europianit “Gjermani 2024” u mbyllën në mënyrë të suksesshme nga Kombëtarja shqiptare, e cila doli në vendin e parë në Grupin E, duke lënë pas Republikën Çeke, Moldavinë, Poloninë dhe Ishujt Faroe.

shqiperia

Së fundmi, UEFA ka publikuar 10 golat më të bukur të kësaj fushate kualifikuese, nga e cila vetëm një do të zgjidhet si “Goli i Kompeticionit”.

Në garë janë gola të lojtarëve të mëdhenj si Kilië Mbape, Bukajo Saka dhe Trosard.

Gjithashtu UEFA ka përzgjedhur dhe supergolin e Kristjan Asllanit përballë Ishujve Faroe dhe supergolin e Jasir Asanit përballë Polonisë në garë për të fituar këtë çmim.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"