VIDEO/ Katër gola për 23 minuta, Spanja e papërmbajtshme në pjesën e parë

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Qershor 8, 2024 | 22:27

VIDEO/ Katër gola për 23 minuta, Spanja e papërmbajtshme në pjesën e parë

Spanja duket se ka ndezur “motorët” në prag të Europianit, teksa shpartalloi me rezultatin 4-1 Irlandën e Veriut, në pjesën e parë të miqësore të fundit, në para startit të kompeticionit madhor. 

pedri

Në duelin e zhvilluar në Majorka, iberikët arritën të shënonin plot 4 herë në harkun kohor të 23 minutave. 

Fillimisht ishte Balard që zhbllokoi sfidën duke kaluar në avantazh Irlandën e Veriut, teksa më pas ishte radha e “furisë të kuqe”, për të shënuar 4 herë me Pedrin, Moratën, sërish Pedrin dhe Fabian Ruiz.  Vlen të theksohet fakti se për Pedrin këto ishin golat e parë me fanellën e Spanjës.

GOLAT E PJESËS SË PARË: VIDEO 

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"