VIDEO/ I mjaftojnë vetëm 50 sekonda, sulmuesi shqiptar shënon golin e 10-të në kampionat

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Shkurt 28, 2024 | 20:28

VIDEO/ I mjaftojnë vetëm 50 sekonda, sulmuesi shqiptar shënon golin e 10-të në kampionat

Sulmuesit shqiptar të Kosovës, Albion Rrahmanit, i mjaftuan vetëm 50 sekonda në duelin ndaj UTA Arad për të gjetur rrugën e rrjetës me fanellën e Rapidit të Bukureshtit, në duelin e vlefshëm për javën e 28-të të kampionatit rumun. 

rrahmani gol

Rrahmani i dhuroi avantazhin skuadrës së tij pikërisht në sekondën e 50-të, duke çuar peshë zemrat e tifozëve vendas. Vlen të theksohet fakti se ky ishte goli i dhjetë në kampionat për 23-vjeçarin që është aktivizuar 13 duele.  

Sulmuesi iu bashkua Rapidit të Bukureshtit nga Ballkani i Ilir Dajës, teksa arriti të përshtatej mjaft mirë duke u shndërruar në një bomber. Te skuadra e Rapidit në duelin e sotëm ndaj UTA Arad aktivizohen nga minuta e parë edhe dy futbollistët e tjetër shqiptarë, Florent Hasani dhe Krasniqi.  

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"