VIDEO/ Humbja e shtatë në Serinë A, kampionët e Milanit bien ndaj Udinezes dhe rrezikojnë seriozisht zonën Champions

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Mars 18, 2023 | 22:46

VIDEO/ Humbja e shtatë në Serinë A, kampionët e Milanit bien ndaj Udinezes dhe rrezikojnë seriozisht zonën Champions

Milani duket se është futur në një krizë rezultatesh në Serinë A, teksa mbrëmjen e sotme u mposhtën me rezultatin 3-1 nga Udineze, në duelin e vlefshëm për javën e 27-të. Kjo ishte disfata e 7-të në kampionat për kuqezinjtë, që në 3 ndeshjet e fundit kanë regjistruar 2 humbje dhe një barazim, duke u renditur momentalisht në vendin e katërt duke rrezikuar seriozisht pjesëmarrjen në Champions sezonin e ardhshëm.

 

Udineze-Milan

Për sa i përket ndeshjes së sotme, Perejra ishte ai që hapi serinë e golave në minutën e 9-të, teksa Ibrahimoviç vendosi baraspeshën e përkohshme nga pika e bardhë e penalltisë në minutën 45+3’. Teksa të gjithë menduan se pjesa e parë do të mbyllej në barazim, vendasit gjetën sërish golin me Beton në minutën 45+5.

Për të vulosur këtë triumf të bardhezinjve mendoi Ehizibue në minutën e 70. Edhe pse në këtë gol pati shumë kontestime për faull dhe pozicion jashtë loje nga futbollistët kuqezinj, pas konsultës me VAR-in, gjyqtari e konsideroi si gol të rregullt.

RENDITJA SERIA A

Vlen të theksohet fakti se pas ndalesës për shkak të angazhimeve të kombëtareve, duelin e radhës Milani do e luajë me kryesuesit e Napolit.

FT UDINEZE-MILAN 3-1
10′ Pereira, 45’+6′ Beto; 70 Ehizibue / 45’+4′ (p) Ibrahimoviç

GOLI I EHIZIUBUE: 

GOLI I BETO

GOLI I IBRAHIMOVIC

IBRAHIMOVIC HUMB PENALLTI

GOLI I PEREIRA

FORMACIONET ZYRTARE:

MILANIII

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"