VIDEO/ Heqin derën e shtëpisë dhe e hedhin në rrugë, tifozët arabë bëhen viralë në rrjet me festimin e çmendur

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Nëntor 23, 2022 | 14:29

VIDEO/ Heqin derën e shtëpisë dhe e hedhin në rrugë, tifozët arabë bëhen viralë në rrjet me festimin e çmendur

Arabia Saudite arriti një fitore historike ditën e djeshme, duke përmbysur Argjentinën me rezultatin 1-2.

ARA

Në fillim shënoi Mesi me penallti në minutën e 10, më pas sapo nisi pjesa e dytë sauditët pëmbysën gjithçka në 5 minuta.

Në minutën e 48′ ishte Al Shehri që realizoi golin e përkohshëm të barazimit, ndërsa Al Dausari në minutën e 53′ shënoi golin e fitores historike.

Një video që është bërë virale janë disa arabë që festojnë si të çmendur për këtë sukses të kombëtares së tyre saqë një tifoz hoqi derën e shtëpisë së tij duke e hedhur në mes të rrugës.

BRIAN KRISTO – PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"