VIDEO/ Guardiola kërkon gjithçka në perfeksion! Shikoni momentin e tensionuar kur trajneri zihet me De Bryjnin  

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Maj 17, 2023 | 23:55

VIDEO/ Guardiola kërkon gjithçka në perfeksion! Shikoni momentin e tensionuar kur trajneri zihet me De Bryjnin  

Pep Guardiola, duket shumë i fiksuar pas perfeksionit. Një detaj ky që ka çmendur edhe Kevin De Bryjn. Edhe pse skuadra po udhëhiqte me rezultatin 2-0, në minutën e 50-të, Guardiola, acaroi mesfushorin belg për një top të humbur në mesfushë, duke i kërkuar llogari me tone të ashpra, teksa me po të njëjtin ton i është kthyer edhe futbollisti.

guardiola

Edhe pse loja po luhej, Pep dhe De Bryjn, ishin duke debatuar ashpër me njëri-tjetrin. Gjithsesi ky moment u la pas, dhe “qytetarët” arritën të finalizonin më së miri misionin e tyre.  

De Bryjn

De Bryjn u largua nga ndeshja në minutën e 84-të dhe Pep e priti ngrohtësisht me përqafim dhe shfaqi qartë emocionet e tij ndaj 31-vjeçarit. 

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"