VIDEO/ Goli i shtatë në kampionatin kroat, sulmuesi shqiptar e mbyll sezonin me një realizim fantastik

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Maj 27, 2023 | 21:00

VIDEO/ Goli i shtatë në kampionatin kroat, sulmuesi shqiptar e mbyll sezonin me një realizim fantastik

Sulmuesi shqiptar i Kosovës, Arbër Hoxha, e mbylli sezonin 2022/23 me gol në elitën e futbollit kroat. 24-vjeçari realizoi në barazimin 1-1 që skuadra e tij Slaven Belupo, arriti në transfertë ndaj Istrës.  

 bandicam 2023-05-27 20-59-06-443

Hoxha realizoi një gol tepër special me kokë në minutën e 56-të, duke i dhuruar avantazhin e përkohshëm skuadrës së tij. Vlen të theksohet fakti se 24-vjeçari, këtë sezon arriti të realizonte 7 gola si dhe regjistroi 2 asiste në 33 ndeshje.  

Për sa i përket renditjes, skuadra e Slaven Belupos e mbylli kampionatin në vendin e 8-të me 43 pikë në 36 ndeshje.  

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"