VIDEO/ Gola, tension dhe kartonë të kuq! Bylisi mposht Vorën me penallti, ballshiotët kualifikohen në fazën tjetër

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Dhjetor 6, 2023 | 21:21

VIDEO/ Gola, tension dhe kartonë të kuq! Bylisi mposht Vorën me penallti, ballshiotët kualifikohen në fazën tjetër

Bylis arriti të mposhtë Vorën me penallti në ndeshjen e vlefshme për fazën e 1/16-ave në Kupën e Shqipërisë.

WhatsApp Image 2023-12-06 at 13.02.22

Sfida u zhbllokua në minutën e 51′ nga Qardaku nga pika e bardhë e penalltisë. Më pas në të 62′ Ruçi riktheu baraspeshën dhe në të 68′ Xheferson përmbysi sfidën. Teksa dukej që sfida do të mbyllej kështu Vrapi shënoi në të 89-ën golin e barazimit. Kualifikimi i Bylisit u vendos nga penalltitë ku ballshiotët u treguan më të saktë dhe portieri Puja bëri heroin për skuadrën e tij.

REZULTATI

BYLIS 2-2 VORA

62′ Ruçi, 68′ Xheferson/ 51′ Qardaku (P), 89′ Vrapi

TË GJITHA PENALLTITË (VIDEO)

KARTONI I KUQ I GOXHAJ E DALIPIT, TENSIONI NË FUSHË (VIDEO)+(VIDEO)

GOLI I VRAPIT (VIDEO)

ANULOHET GOLI I VORËS (VIDEO)+(VIDEO)

GOLI I XHEFERSONIT (VIDEO)

GOLI I RUÇIT (VIDEO)

GOLI I QARDAKUT (VIDEO)+ (VIDEO)

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"