VIDEO/ Fitorja e tretë radhazi për “Djajtë e Kuq”, Mançester Junajtid mposht edhe Aston Vilën

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Shkurt 11, 2024 | 20:38

VIDEO/ Fitorja e tretë radhazi për “Djajtë e Kuq”, Mançester Junajtid mposht edhe Aston Vilën

Mançester Junajtid ka mposhtur në transfertë Aston Vilën në ndeshjen e vlefshme për raundin e 24-të në Premier Ligë.

15478c57-9a6e-4e55-a44d-7b78d1eac622

Sfida u zhbllokua nga Hojlund në të 1-ën dhe në të 67′ vendasit rikthyen baraspeshën. Vendimtar i sfidës ishte Mek Tominaj i cili në të 86′ shënoi golin e fitores për “Djajtë e Kuq”.

Kjo është fitorja e tretë radhazi për djemtë e Ten Hag pas atyre me Uolvesin dhe Uest Hemin.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"