VIDEO/ Fitore spektakolare e Fulhemit, mund Mançester Junajtid në “Old Trafford” me Brojën “spektator”

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Shkurt 24, 2024 | 23:08

VIDEO/ Fitore spektakolare e Fulhemit, mund Mançester Junajtid në “Old Trafford” me Brojën “spektator”

Mançester Junajtid ka dështuar në shtëpi përballë Fulhemit, duke u mposhtur me rezultatin 1-2 në minutat e fundit të takimit.

iwoby

Broja u rikthye në këtë takim pas gripit që kaloi javën e shkuar, por ishte “spektator” në bankinë, duke mos u aktivizuar asnjë minutë.

Skuadra nga Londra kaloi në avantazh në minutën e 65’ me anë të Basej, por në të 89’ ishte Herri Meguajër ai që riktheu baraspeshën.

Por ishte një super kundërsulm në minutën e 97’ nga Adama Traore, i cili shërbeu për Ajuobi duke shënuar golin e fitores dhe duke i dhënë një goditje të fortë Mançster Junajtid.

REZULTATET:

Meguajër 89’ / Basej 65’, Ajuobi 90+7’

GOLI I BASEJ (VIDEO)

GOLI I MEGUAJËR (VIDEO)

GOLI I AJOUBI (VIDEO)

ASTON VILA 4-2 NOTINGHEM FOREST

BRAJTON 1-1 EVERTON

KRISTAL PALAS 3-0 BËRNLEJ

RENDITJA:

212123

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"