VIDEO/ Fitore për “infarkt”, Juventusi mund me gol në minutën e fundit Frozinonen dhe ruan vendin e dytë

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Shkurt 25, 2024 | 14:20

VIDEO/ Fitore për “infarkt”, Juventusi mund me gol në minutën e fundit Frozinonen dhe ruan vendin e dytë

Juventusi mposhti Frozinonen me rezultatin 3-2 në ndeshjen e vlefshme për javën e 26-të në Serinë A 

juventus

Dueli u zhbllokua në minutën e 3’ nga Vlahoviç por në të 14-ën Kedira barazoi shifrat. Më pas në të 27’ miqtë përmbysën rezultatin.

Festa e tyre nuk zgjati shumë për shkak se Vlahoviç shënoi një tjetër gol, kësaj herë për të barazuar. Teksa dukej që sfida do të mbyllej kështu, në minutën e 90’+5’ Rugani shënoi golin e fitores për Juventusin.

Kështu mban gjallë shpresat e bardhezinjve për titullin.

JUVENTUS 2-2 FROZINONE

3′, 32 Vlahoviç/ 14′ Kedira, 27′ Breskianini

GOLI I DYTE I VLAHOVIC (VIDEO)

GOLI I BRESKIANINIT (VIDEO)

GOLI I VLAHOVIC (VIDEO)

GOLI I KEDIRA (VIDEO)

FORMACIONET ZYRTARE

GDFHGFHGF

PANORAMASPORT.AL

 

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"