VIDEO/ Fitore me përmbysje, kampionët e Sitit likuidojnë skuadrën e Piter Olainkës

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Shtator 19, 2023 | 23:02

VIDEO/ Fitore me përmbysje, kampionët e Sitit likuidojnë skuadrën e Piter Olainkës

Kampionët e Mançester Sitit e nisën me fitore 3-1 sezonin e ri në Ligën e Kampionëve, teksa mposhtën me përmbysje serbët e Crvena Zvezdës, ku aktivizohet dhe ish-sulmuesi i Skënderbeut, Piter Olainka.  

 

image

Miqtë kaluan të parët në avantazh me anë të Bukarit, ndërkohë që Siti përmbysi shifrat në pjesën e dytë falë dopietës së Alvarez dhe golit të Rodrit. Për sa i përket Piter Olainkës, ai u aktivizua në minutën e 68-të në vendin e Ivaniç.  

Kujtojmë që Mançester Sitit bën pjesë në Grupin G së bashku me Lajpcig, Jang Bojs dhe Crvena Zvezdën.  

FT: MANÇESTER SITIT – CRVENA ZVEZDA 3-1

Alvarez 47′, 60′, Rodri 73′ / Bukari 45+2′

GOLI I RODRIT: SHIH VIDEON

GOLI I DYTË I ALVAREZ: SHIH VIDEON

GOLI I ALVAREZ: SHIH VIDEON

GOLI I BUKARIT: SHIH VIDEON

FORMACIONET ZYRTARE: 

SITIII

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"