VIDEO/ Fitore bindëse e Skënderbeut, mund në shtëpi Turbinën dhe i afrohet skuadrave të kreut

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Dhjetor 11, 2022 | 21:55

VIDEO/ Fitore bindëse e Skënderbeut, mund në shtëpi Turbinën dhe i afrohet skuadrave të kreut

Skënderbeu ka arritur një fitore me rezultatin 3-0 në Korçë përballë Turbinës në sfidën e javës së 11-të të Kategorisë së Parë.

beu

Skuadra korçare e dominoi takimin nga fillimi në fund, duke shënuar dy herë në pjesën e parë dhe një herë në të dytën.

Kështu Skënderbeu ngjitet në vendin e tretë, duke “kërcënuar” Dinamon e Flamurtarin, ndërsa Turbina vazhdon të qëndrojë në vendin e fundit.

REZULTATI:

SKËNDERBEU 3-0 TURBINA

Liço 16′, Temitope 24′, Pecani 68′

-GOLI I PECANIT

-GOLI I LIÇOS

FORMACIONËT ZYRTARE:

SKËNDERBEU: Ruçi, Frashëri, Prençi, Rapa, Zguro, Alii, Pecani, Liço, Lika, Abubakar, Temitope.

Trajner: Ivan Gvozdenoviç

TURBINA: Laroshi, Buxhelaj, Zaimi, Zylyftari, Musaj, Jusuf, Hyska, Ahanonu, Murrja, Zani, Dëzhgiu.

Trajner: Bledar Devolli

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"