VIDEO/ Fitore bindëse, Bolonja nuk fal, Champions më afër se kurrë

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Prill 1, 2024 | 14:33

VIDEO/ Fitore bindëse, Bolonja nuk fal, Champions më afër se kurrë

Bolonja ka marrë një fitore të rëndësishme në luftën për një vend në Champions League. Ekipi i Tiago Mottas triumfoi pastër 3-0 ndaj Salernitanës, në sfidën e mbajtur mesditën e kësaj të hëne.

bolonja

Vendasit zhbllokuan ndeshjen që në minutë ne 14-të, pas një goditje maestrale të Orsolinit. Suksesi u sigurua në minutën e 44-të, nga Alexis Saelemaekers! Në fund pati kohë edhe për golin e Charalampos Lykogiannis.

Skuadra nga Bologna renditet në vendin e katërt me 57 pikë, 6 më shumë se Roma dhe 7 më shumë se Atalanta. Salernitana renditet në vendin e fundit.

GOLAT E NDESHJES

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"