VIDEO/ Finale emocionuese në Dublin, shikoni përqafimin e kapiten Gjimshitit me Granit Xhakën

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Maj 22, 2024 | 21:07

VIDEO/ Finale emocionuese në Dublin, shikoni përqafimin e kapiten Gjimshitit me Granit Xhakën

Europa e futbollit mban sytë nga “Aviva Stadium” në Dublin, aty ku Atalanta dhe Bajern Leverkusen po përballen në finalen e madhe të Europa League, sfidë që nisi në orën 21:00. 

xhaka gjimshiti

Mbrojtësi i kombëtares shqiptare të futbollit, Berat Gjimshiti mban shiritin e kapitenit në këtë finale të Atalanta-s, teksa nga Leverkusen-it në rolin e titullarit është Granit Xhaka. Në startin e sfidës pati një përqafim të ngrohtë mes dy shqiptarëve në këtë finale speciale. Për më tepër shikoni videon:  

KLIKO KËTU 

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"