VIDEO/ Finale dramatike! Gol në minutën e 122-të, dy futbollistë shqiptarë shpallen kampionë të Primaverës në Itali

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Qershor 9, 2023 | 23:15

VIDEO/ Finale dramatike! Gol në minutën e 122-të, dy futbollistë shqiptarë shpallen kampionë të Primaverës në Itali

Ka rezultuar dramatike finalja që vendosi titullin kampion në edicionin e të rinjve në Itali. Leçe U-19 ku aktivizohen futbollistët shqiptarë, Medon Berisha dhe Dario Daka, arritën të mposhtnin në duelin vendimtar të sezonit Fiorentinë e Toçit, duke u kurorëzuar kështu si kampionë të Primaverës.  

LECEEE

Goli i realizuar nga Hasiç në minutën 120+2, i dhuroi këtë triumf dramatik skuadrës së trajneri Kopiteli. Ndërkohë lot trishtim në krahun tjetër për djemtë e Akulianit. 

 

Për sa i përket futbollistëve shqiptarë të aktivizuar në këtë finale, Berisha, i cili ishte dhe lideri i Leçes, u aktivizua titullar, ndërkohë që Daka dhe Toçi i Fiorentinës u hodhën nga stoli.  

 

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"