VIDEO/ Festë speciale e Gjimshitit, kapiteni shqiptar hipën mbi shpinë heroin Lukman

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Maj 22, 2024 | 23:04

VIDEO/ Festë speciale e Gjimshitit, kapiteni shqiptar hipën mbi shpinë heroin Lukman

Atalanta triumfon në finalen e parë europiane dhe çon në Itali trofeun e Europa League. 

BERATIII

Skuadra e Gian Piero Gasperini mposhti me rezultatin 3-0 Bajern Leverkusenin e Xabi Alonsos, me Ademola Lukman që bëhet lojtari i parë në historinë e Europa League që shënon “hat-trick” në finale. 

Një festë legjitime shpërtheu te zikaltrit në fundin e sfidës, teksa Berat Gjimshiti me shiritin e kapitenit, nuk nguroi të merrte në kuriz autorin e tripletës, Lukman, teksa nuk mungoi as përqafimi me Gasperinin.  

VIDEO E FESTËS: VIDEO + VIDEO 

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"