VIDEO/ Festë elektrizuese në “Elbasan Arena”, shikoni momentin kur kapiteni Xhekson ngre lart trofeun e Kupës së Shqipërisë

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Qershor 1, 2023 | 22:07

VIDEO/ Festë elektrizuese në “Elbasan Arena”, shikoni momentin kur kapiteni Xhekson ngre lart trofeun e Kupës së Shqipërisë

Egnatia ka shkruar historinë duke mposhtur Tiranën me shifrat 1-0 dhe ka arritur të fitojë për herë të parë në historinë e klubit Kupën e Shqipërisë.

bandicam 2023-06-01 22-02-32-836

Pas 120 minutave lojë, ekipi rrogozhinas ka arritur të mposhtë bardheblutë me një gol në kohën shtesë. Pas sigurimit të Europës nëpërmjet Superiores, Egnatia ka arritur të dalë dhe me një trofe nga ky super sezon për ta. 

Një festë elektrizuese shpërtheu në “Elbasan Arena” në momentin që rrogozhinasit ngritën lartë trofeun. Për më tepër shikoni momentin e ngritjes së trofeut nga kapiteni Xhekson.  

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"