VIDEO/ Festë e shfrenuar pas ngjitjes në La Liga, Uzuni përfundon në… shatërvanët e qytetit

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Maj 28, 2023 | 11:46

VIDEO/ Festë e shfrenuar pas ngjitjes në La Liga, Uzuni përfundon në… shatërvanët e qytetit

Myrto Uzuni është padyshim heroi i Granadës, pasi këta të fundit arritën të fitojnë titullin në Ligën e Dytë spanjolle dhe ku Uzuni u shpall golashënuesi më i mirë në kampionat me 23 gola dhe 5 asiste.

UZUNIIII GOLIII

Pasi mori çmimin si golashënues dhe “po” nga e dashura e tij pas propozimit, Uzuni është bërë protagonist edhe në festën jashtë stadiumit. Sulmuesi i Kombëtares shqiptare shihet me skuadrën e tij duke festuar, e duke u freskuar në një nga shatërvanët që ndodhej pranë tyre.

Videoja në rrjetet sociale është bërë virale dhe natyrisht pas një sezoni të tillë me shumë suksese, festa të tilla janë mëse legjitime për të dhe skuadrën e tij.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"