VIDEO/ Fantastik kapiteni Xhaka, mesfushori shqiptar gjen rrugën e rrjetës me Arsenalin

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Mars 16, 2023 | 21:26

VIDEO/ Fantastik kapiteni Xhaka, mesfushori shqiptar gjen rrugën e rrjetës me Arsenalin

Mesfushori me origjinë shqiptare, Granit Xhaka, ka gjetur rrugën e rrjetës me fanellën e Arsenalit në duelin e kthimit ndaj Sportingut të Lisbonës.

xhaka

Pas tentativës së Martinelit, topi u ndal nga portieri mik, teksa Xhaka, me shiritin e kapitenit në krah, ndoqi mjaft bukur aksionin, teksa goditi saktë brenda zonës, dukë përshëndetur rrjetën dhe duke çuar peshë zemrat e tifozëve të Arsenalit. Një gol që i ka çliruar “topçinjtë” dhe mund të vlerë kualifikimin.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"