VIDEO/ Ekipet e shqiptarëve pa fat në Itali, ndizet lufta për mbijetesë në Serinë A

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Mars 3, 2024 | 17:24

VIDEO/ Ekipet e shqiptarëve pa fat në Itali, ndizet lufta për mbijetesë në Serinë A

Lufta për mbijetesë në Serinë A sa vjen e bëhet më e ndezur, me 7 skuadra që kërkojnë t’i shpëtojnë rënies nga kategoria.

b2650948-8a6b-427c-9b91-4aba88127b79

Në sfidat e sotme, Sasuolo e Bajramit mori një tjetër disfatë, përballë një rivali dirket si Verona, duke zbritur kështu në vendin e parafundit në renditje.

Një duel tjetër për mbijetesën ishte ai mes Frozinones së Marvin Çunit dhe Leçes së Ramadanit dhe Berishës, që u mbyll me rezultatin 1-1.

Sa i përket Empoli të shqiptarëve, skuadra e Nikolës u mund 0-1 nga Kaljari.

REZULTATET:

VERONA 1-0 SASUOLO

Sviderski 79’

GOLI I SVIDERSKIT (VIDEO)

EMPOLI 0-1 KALJARI

Jankto 69’

FROZINONE 1-1 LEÇE

Çedira 45+2’ / Krstoviç (P) 61’

RENDITJA:

32446546565

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"