VIDEO/ Dy penalltitë nuk i mjaftojnë krutanëve, Besa fiton ndaj Kastriotit dhe i largohet zonës “play out”

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Prill 14, 2024 | 23:43

VIDEO/ Dy penalltitë nuk i mjaftojnë krutanëve, Besa fiton ndaj Kastriotit dhe i largohet zonës “play out”

Besa ka fituar me rezultatin 3-2 kundër Kastriotit në ndeshjen e vlefshme për javën e 29-të të Kategorisë së Parë.

bandicam 2024-04-14 16-35-42-354

Sfida u zhbllokua nga Spahiu dhe në të 36-ën Neziri riktheu baraspeshën duke e mbyllur në barazimin 1-1 pjesën e parë.

Më pas Mustafa Ba kaloi në avantazh kavajasit dhe Spahiu i dhuroi fitoren me një supergol. Teksa dukej që sfida do mbyllej kështu, Marinaj shënoi nga pika e bardhë e penalltisë për Kastriotin, por nuk i mjaftoi për të dalë me pikë nga kjo sfidë.

Me këtë fitore, Besa i largohet fundit dhe ngjitet në vendin e 7-të me 31 pikë, ndërsa Kastrioti mbetet në vendin e 10-të me 30 pikë.

BESA 3-2 KASTRIOTI 

19′, 73′  Spahiu, 62′ Mustafa Ba/ 36′ Neziri (P), 91′ Marinaj (P)

GOLI I MARINAJ (VIDEO) (VIDEO)

GOLI I SPAHIUT (VIDEO)

GOLI I MUSTAFA BA (VIDEO)

GOLI I NEZIRIT (VIDEO) (VIDEO)

GOLI I SPAHIUT (VIDEO)

FORMACIONET ZYRTARE: 

BESA: Ahmetaj, Bali, Mkhululi, Ramilli, Emini, Nurja, Abdulai, Dabo, Spahiu, Balla, Ba. Trajner: D.Bubeqi

KASTRIOTI: Malaj, Neziri, Zhivanaj, Zuna, Musaj, Kuka, Doseh, Kodra, Mehmeti, Quinonez, Kapllani. Trajner: R.Ndreu.

GJYQTARË: Klodian Prenga (Laç), Marjus Qose (Lushnjë), Maldin Sina (Lushnjë)

DELEGAT: Besnik Çela (Tiranë)

VËZHGUES: Sokol Çekaj (Laç)

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"